Tartalomhoz ugrás
Hőszigetelés-Vízszigetelés-Díszvakolat-Festék
Ugrás a menüre
Ugrás a menüre
Ugrás a menüre

Spórolás a távfűtéssel

Szigetelőanyag Webáruház — Üdvözöljük áruházunkban
Közzététel szerző Hőszigetelő Áruház itt Felújítás - Átalakítás · Hé Jún 08 2015 · Olvasási idő 1:15
Tags: távfűtésenergiasporólás
Cikkünket leginkább azoknak az olvasóinknak ajánljuk, akik tudják szabályozni a távfűtésüket valamint egyedi mérőóra található az otthonukban. Sajnos mostanság még azokból a lakásokból is több van, ahol egyszerűen csap sincs a radiátoron, nem hogy még szabályozni lehessen az egész lakás fűtési energiafelhasználását.

Amennyiben 1˚C-kal lejjebb tekered a hőmérsékletet, akkor úgy öt százalék energiát takarítasz meg, amely már mondjuk 25 fokról 20 fokra való csökkentésnél akár huszonöt százalék fűtésszámla csökkentést is eredményezhet. A radiátort körbepakolni valamint eltakarni nem ajánlatos, mivel a levegő keringetése akadályokba ütközik.

Szellőztetésnél télen indokolt a napi egyszeres, kb. 5-10 perces teljesen kitárt ablakos szellőztetés, mivel ez egy olyan időintervallum, amelynél a bútorok, parketta még nem hűl ki, mégis légcsere ment végbe a helyiségben. Télen napsütéses napokon javasolt kihúzni a sötétítőt, felhúzni a redőnyöket, akár a függönyt is el lehet húzni, mivel a természetes fény valamint a napsütés melege remek módon pótolhatja az elvesztegetet energiát.

Tippek kivitelezői szemmel: 1. Ajánlott összeállni a lakóközösségnek és akár közös erővel korszerűsíteni a fűtést, cserélni a nyílászárókat valamint természetesen hőszigetelni az egész lakótömböt. 2. Tudjuk nagyon jól, hogy költséges befektetésről van szó, de megéri befektetni, mivel már az első hónaptól kezdve érezheted a hőszigetelt lakás előnyét, így a befektetés megtérül hamar.



Copyright © 2012-2025 Minden jog fenntartva Plus-Energia Systems Kft.
Vissza a tartalomhoz
Alkalmazás ikon
Szigetelőanyag Webáruház — Üdvözöljük áruházunkban Telepítse ezt az alkalmazást a kezdőképernyőjére a jobb élmény érdekében
Érintse meg a(z) Telepítési gomb iOS-on elemet, majd a "Hozzáadás a képernyőhöz"